fbpx
Powrót do listy aktualności

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” tytułem otwarcia 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci! Publikacja pełnego program tegorocznej edycji już 8 września

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to niekwestionowany hit wśród widzów Kina Dzieci, a potwierdzają to liczne nagrody publiczności przyznawane w naszych konkursach. Tym milej nam poinformować, że kolejny tytuł z serii – czyli „Tajemnica Skorpiona” – nie tylko otworzy nadchodzącą edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i tym samym powalczy o nagrodę w Konkursie głównym, ale również będzie miał swoją światową premierę właśnie u nas! Jakie wyzwania czekają na dobrze znanych i lubianych detektywów z Valleby? Już 24 września – podczas spotkania z twórcami – o najnowszej produkcji opowiedzą sami twórcy: Nils Kendle odtwórca roli Lassego wraz z reżyserką – Tiną Mackic.

Fotos z filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”.

Obchody 500-lecia Valleby zbliżają się wielkimi krokami! W czasie przygotowań do tego święta tajemniczy złodziej dopuszcza się serii kradzieży. Jedynymi śladami, jakie po sobie zostawia, są zodiakalne symbole. Czy to jego znak rozpoznawczy? A może jedynie pułapka, w którą chce zwabić policję? Tę skomplikowaną sprawę spróbują rozwiązać niezawodni Lasse i Maja! Młodzi detektywi nawiążą współpracę z Lillie Ragnarsson – emerytowaną złodziejką, która po wyjściu z więzienia chce odzyskać dobre imię i zasłużyć na szacunek (zwłaszcza swojej córki). Trzymająca w napięciu fabuła, niezliczona ilość niewyjaśnionych tropów oraz poszlak, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujący finał – to wszystko czeka na widzów podczas seansów „Biura detektywistycznego Lassego i Mai. Tajemnicy Skorpiona” (6+, reż. Tina Mackic, Szwecja 2022). Fotos z filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”.Fotos z filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”.

Kino Dzieci już po raz szósty ma przyjemność zaprosić na film z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. „Tajemnica Skorpiona” to zdecydowanie najtrudniejsza zagadka, jaką kiedykolwiek przyszło rozwikłać naszym młodym detektywom. Czy podołają temu zadaniu? Odpowiedź poznamy już 24 września podczas światowej premiery filmu i seansu otwarcia 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Filmowe adaptacje oparte są na powieściach autorstwa szwedzkiego pisarza Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis. W Polsce książki ukazują się nakładem Wydawnictwa Zakamarki. 

Fotos z filmu „Opowieść Franza”.

Z kolei w ramach sekcji Z nosem w książkach na najmłodszych czekać będą przygodyKici Koci (4+, reż. Marta Stróżycka, Polska 2021), w tym dwa premierowe odcinki o tym, jak Kicia Kocia zostaje policjantką i kosmonautką. Autorką książek jest Anita Głowińska, a tytuły z serii wydaje Media Rodzina. Nasi widzowie będą mogli towarzyszyć także innym ulubionym literackim bohaterom i oglądać ich na dużym ekranie. W programie festiwalu Kino Dzieci będzie można znaleźć animację Moja mama Gorylica (5+, reż. Linda Hambäck, Szwecja/Norwegia/Dania 2021), która jest adaptacją bestsellerowej książki autorstwa Fridy Nilsson; w Polsce wydanej również przez Zakamarki. To opowieść o wielkiej miłości gorylicy do swojej adoptowanej córki Jonny. Podczas festiwalowych seansów nie może zabraknąć świetnie wszystkim znanych przyjaciół z Doliny Muminków!Pamiętniki Tatusia Muminka (5+, reż. Ira Carpelan, Finlandia/Polska 2021) to ujmująca historia o tym, jak wyglądała szalona i pełna przygód młodość tytułowego bohatera. Film, na podstawie książki autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, to świetna propozycja na międzypokoleniowy seans. Nowe wydanie tej powieści ukazało się w 2022 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Nieco starszych widzów może zainteresować tytuł Opowieści Franza (6+, reż. Johannes Schmid, Niemcy 2022). 9-latek Franz, z kręconymi blond loczkami i piskliwym głosem, chce udowodnić wszystkim, że jest prawdziwym mężczyzną, a pomóc ma mu w tym podpatrzony u starszego brata influencer Hank Haberer. Czy naśladowanie celebryty przyniesie oczekiwane efekty? Produkcja oparta jest na motywach z serii książek słynnej austriackiej pisarki Christine Nöstlinger. Zapewniamy, że to nie wszystko na widzów naszego festiwalu czeka niemalże 160 filmów! Pełny program tegorocznej edycji zostanie opublikowany już 8 września na kinodzieci.pl.

Zapraszamy na seanse adaptacji filmowych podczas tegorocznej, 9. edycji MFF Kino Dzieci. Przypominamy, że nasz festiwal odbędzie się od 24 września do 2 października stacjonarnie w 20 miastach i 29 kinach. Z kolei od 6 do 23 października wybrane filmy z programu dostępne będą online, na specjalnej platformie.