Powrót do listy aktualności

“Basia 3” – polska animacja z rekordem oglądalności po weekendzie otwarcia!

Ponad 15 000 widzów zobaczyło trzecią odsłonę przygód ulubienicy przedszkolaków w premierowy weekend wyświetlania animacji. To kolejny rekord w historii serii. “Basię 2” w analogicznym okresie obejrzało 11 000. Rekord oglądalności został pobity  zarówno w Heliosach, Multikinach jak i kinach studyjnych, a to dopiero początek wyświetlania animacji w Polskich kinach!

Niemal dokładnie pół roku po premierze drugiej części przygód charakternej pięciolatki do kin trafił zestaw czterech zupełnie nowych odcinków z Basią w roli głównej: „Basia i bałagan”, „Basia i Titi”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Boże Narodzenie”

Basia to postać znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, wydawanych przez Egmont Polska. Na ekran trafiła dzięki polskim producentom z Grupy Smacznego. Pomysł na połączenie klasycznej animacji ze stylem rysunków i humorem zawartym w książce, okazał się być strzałem w dziesiątkę. 

Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­– to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepszy!

Zapraszamy na „Basię 3” do kin. Można ją oglądać na Porankach w Multikinie (soboty i niedziele) oraz w kinach studyjnych i lokalnych. 

Lista miast i kin dostępna na: www.kinodzieci.pl.