fbpx
Powrót do listy aktualności

7. MFF Kino Dzieci z rekordową frekwencją 50 000 widzów!

Podając informacje o laureatach tegorocznej edycji festiwalu Kino Dzieci, informowaliśmy już o ogromnym udziale widzów online i sukcesie jakim okazała się hybrydowa formuła festiwalu. Po zebraniu pełnych danych z wielką radością możemy poinformować, że w 7. MFF Kino Dzieci łącznie udział wzięło ponad 50 000 widzów. 

Fot.: Patryk Straszak 

W 21 festiwalowych kinach frekwencja przekroczyła 9 000 widzów, zaś na specjalnie zbudowanej platformie online, zanotowaliśmy 17 000 odtworzeń filmów. Nas podstawie badań ankietowych po festiwalu ustaliliśmy, że średnia widzów na każdym seansie online to co najmniej 2,5 osoby. Zatem bez wychodzenia z domu festiwalowe filmy obejrzało w tej edycji co najmniej 42 000 widzów. 

Festiwal odbył się na zbudowanej od podstaw platformie Nowe Horyzonty Video, która będzie służyła zarówno do projekcji filmów w dystrybucji, programowi Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej jak i do oglądania w listopadzie połączonych festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival. 

Warto zaznaczyć, że w ubiegłorocznej edycji festiwalu Kino dzieci w 2019 roku, łącznie w projekcjach i wydarzeniach towarzyszących uczestniczyło ok. 28 000 osób. Zatem przez ostatni rok niemal podwoiliśmy nasz ogólnopolski zasięg dotarcia z programem Kina Dzieci. Co cieszy nas przede wszystkim dlatego, że w tym roku, nasze filmy mogli oglądać widzowie i widzki w miejscowościach, w których na co dzień, nie ma dostępu do kina.