fbpx
Powrót do listy aktualności

7 lipca – Blanka | Kosmiczny seans z Kinem Dzieci

Kino Dzieci Prezentuje oraz Fundacja Kosmos dla Dziewczynek zapraszają 7 lipca o godz. 14.00 do warszawskiego Kina Muranów  na specjalny pokaz filmu „Blanka” połączony z warsztatowym spotkaniem dla dzieci i rodziców.

Wspólnie zastanowimy się czym jest bieda oraz czy ubóstwo może być jedynie materialne. Porozmawiamy o tym, jak na co dzień mierzymy się z tematem pieniędzy – w rodzinie, szkole, wśród znajomych, w zwyczajnych sytuacjach dnia codziennego.

Filmowa Blanka przeprowadzi nas przez ten temat, ale inspiracji będziemy szukać również w znanej dziecięcej literaturze. Spotkanie ma charakter warsztatowy i jest przeznaczone dla dzieci i rodziców.

Warsztat poprowadzi Katarzyna Jabłońska-Kuśmierek – trenerka, edukatorka, animatorka kultury. W Fundacji Kosmos dla Dziewczynek odpowiada za współpracę z innymi oraz za edukację. Prowadzi szkolenia z komunikacji międzyludzkiej i budowania dobrych zespołów. Prywatnie mama Antka i Kai.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU | ZWIASTUN

Blanka_1

O FILMIE:
“Blanka”, reż. Kohki Hasei, 75 min, 9+
Tytułowa Blanka żyje w świecie, w którym wszystko ma wymierną wartość – nawet przyjaźń, wolność czy szczęście. Kohki Hasei z lekkością i subtelnością zadaje niebywale uniwersalne pytania o to na ile człowiek sam kreuje swój los, a na ile jest uwarunkowany środowiskiem, w którym dorasta. Blanka to film, który za sprawą warstwy wizualnej oraz bezpretensjonalnego mówienia o potrzebie bliskości i troski na długo pozostaje z widzami.