fbpx
Powrót do listy aktualności

65 500 widzów i widzek – frekwencyjny rekord na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci zakończył się – 159 tytułów można było zobaczyć na pokazach stacjonarnych w kinach, zaś 119 spośród nich na naszej platformie online. Podczas tegorocznej edycji padł rekord. W naszym wydarzeniu wzięło udział łącznie 65 500 widzów i widzek – w tym ponad 32 000 w kinach w 20 miastach w całej Polsce. Zdecydowanie wyższa niż w ubiegłych, także przedpandemicznych, latach frekwencja udowadnia, że z roku na rok rośnie zainteresowanie tytułami dla młodych widzów w naszym kraju.

Jako festiwal hybrydowy chcieliśmy w pełni wykorzystać potencjał zarówno stacjonarnej, jak i internetowej odsłony wydarzenia. Rekordowa frekwencja pokazuje, że się to udało. Nasz festiwal to wyjątkowe filmy, którym towarzyszą spotkania i warsztaty przygotowane z myślą o młodej widowni. Nic nie cieszy więc tak bardzo jak pełne sale kinowe czy relacje z rodzinnych lub klasowych seansów online. To daje nam ogromną satysfakcję i supermoc do pracy nad kolejną, dziesiątą edycją festiwalu podsumowuje Kamila Tomkiel-Skowrońska, dyrektorka festiwalu.

Filmy na wielkim ekranie i w domowym zaciszu

Stacjonarne pokazy filmów w ramach 9. MFF Kino Dzieci, od 24 września do 2 października, w 20 miastach w całej Polsce przyciągnęły do kin 32 346 widzów, w tym 16 000 w Warszawie. Od 6 do 23 października trwała internetowa odsłona festiwalu. W tym roku na naszej platformie zgromadziliśmy widownię liczącą 33 057 (faktyczna liczba dostępów online została pomnożona przez 1,7 – tyle bowiem wynosi mnożnik wykorzystywany do szacowania frekwencji online przez festiwale filmowe na całym świecie), co złożyło się na łączną frekwencję 65 403.

fot. Michał Mroczkowski

W oczekiwaniu na 10. edycję festiwalu

Widzimy się już za rok. Aby jednak umilić czas oczekiwania na kolejną, jubileuszową edycję, zachęcamy do sięgania po nasze propozycje obecne w regularnych repertuarach kin;  już od 18 listopada na wielkim ekranie będzie można zobaczyć polską animację od studia Animoon Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”, która skradła serca naszych festiwalowiczów, zajmując 2. miejsce w plebiscycie publiczności. Zachęcamy również do oglądania tytułów z katalogu Kina Dzieci na platformie NH VOD, w tym naszego niekwestionowanego hitu – Belle”: https://www.nowehoryzonty.pl/kinodzieci.

fot. Michał Mroczkowski

Przedstawicieli przedszkoli i szkół zapraszamy z kolei do udziału w całorocznym programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej: https://nhef.pl/. Miło nam poinformować, że również w tym projekcie odnotowaliśmy najlepszy wynik. Na cykliczne pokazy w roku szkolnym 2022/2023 zapisało się ponad 70 000 uczniów i nauczycieli. Wierzymy, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy, dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych odbiorców bezcenne.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji:

https://youtu.be/ckrS-u03pKs

https://youtu.be/gCAozANDsbA 

oraz fotorelacji z 9. MFF Kino Dzieci: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/kqXd3PNVEIy86QL

wideo: Patryk Straszak, zdjęcia: Michał Mroczkowski, Patryk Straszak

Organizatorem 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci był Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.