fbpx
Powrót do listy aktualności

„​​Mecz o wszystko”! Pierwszy tytuł Konkursu głównego 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

„​​Mecz o wszystko” – niderlandzkie kino w najlepszym wydaniu! To pierwszy tytuł, jaki zapowiadamy w ramach tegorocznego MFF Kino Dzieci ​​ będzie można go zobaczyć podczas festiwalowych seansów w kinach (od 24 września do 2 października) oraz online (od 6 do 23 października)! ​​Mecz o wszystko miał swoją premierę na niedawno zakończonym 62. Festiwalu Filmowym w Zlinie w Czechach i trafił do nas bezpośrednio stamtąd! A warto zaznaczyć, że jest to jedno z najważniejszych i najstarszych na świecie wydarzeń dla młodego widza. Miło też nam poinformować, że w tym roku sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Fundacja Sentio, działająca podobnie jak i my na rzecz wspierania i edukowania dzieci oraz młodzieży. 

​​Mecz o wszystko (kategoria wiekowa: 9+; reżyseria: Camiel Schouwenaar; kraje produkcji: Niderlandy, Niemcy) to poruszający film o niezwykłej przyjaźni Dylana i Youssefa. Chłopców połączyła pasja do piłki nożnej obaj marzą o tym, by zostać zawodowymi piłkarzami. Niestety, nieoczekiwany wypadek zmienia wszystko w życiu jednego z nich. Dylan musi pogodzić się z nową sytuacją. Pomimo przeciwności losu chłopiec nie chce porzucać marzeń o spełnianiu się w sporcie. Nadal jest zdeterminowany, aby wraz z Youssefem wygrać Puchar Touzani, którego tak bardzo pragną! Bohater postanawia nauczyć się grania w piłkę nożną w zupełnie nowy sposób. Ta pełna wyzwań droga ku niezależności nie tylko pokaże mu, jak silny i wytrwały ma charakter, ale też jak ważni w jego życiu są oddani, wierni przyjaciele. ​​Mecz o wszystko jest przykładem najlepszego kina niderlandzkiego dla młodych widzów, które poszczycić się może wspaniałymi tradycjami oraz imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Film zaprezentowany będzie w Polsce w ramach Konkursu głównego MFF Kino Dzieci 2022 i powalczy o nagrody! Już teraz polecamy tę produkcję szczególnej uwadze, ponieważ porusza ważny temat niepełnosprawności ruchowej

W Kinie Dzieci zależy nam, aby prezentowane filmy były wartościowe oraz w przystępny sposób poruszały ważne, aktualne tematy dotyczące młodych widzów. Właśnie z tego powodu tak bardzo cieszy nas współpraca z Fundacją Sentio, która zajmuje się edukowaniem oraz działaniami prospołecznymi w obszarach: wspierania dzieci, młodzieży i dorosłych, promocji kultury, sztuki, a także ochrony czy profilaktyki zdrowia poprzez działania kulturalno-edukacyjne. Zarówno dla naszego sponsora, jak i Kina Dzieci najważniejsza jest otwarta, szczera rozmowa, która uczy oraz bawi jednocześnie. Już niedługo przybliżymy szczegóły naszych wspólnych działań w ramach nadchodzącego festiwalu.

Strona internetowa Fundacji Sentio: https://fundacjasentio.pl/

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjasentio

Profil na Instagramie: https://www.instagram.com/fundacjasentio/

Kanał na YouTubie: https://www.youtube.com/c/fundacjasentio  

 

Przypominamy, 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci odbędzie się w wersji stacjonarnej od 24 września do 2 października. Z kolei od 6 do 23 października wybrane filmy będzie można zobaczyć online na specjalnie poświęconej temu platformie.