Warsaw Kids Film Forum

Warsaw Kids Film Forum to międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów i seriali dla dzieci, w trakcie którego odbędą się również spotkania i warsztaty dotyczące pracy nad rozwojem scenariusza oraz specyfiki produkcji filmów dla dzieci w Polsce i Europie, prezentacje projektów „work in progres” oraz konsultacje projektów przez script doctorów, dystrybutorów i agentów sprzedaży.

W pitchingu wezmą udział łącznie 20-24 projekty z Polski i Europy, w tym 8 z programu Kino Dzieci.Pro.

Warsaw Kids Film Forum odbędzie się w dniach 27-29 września 2017 w Warszawie, w trakcie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Forum skierowane jest do branży filmowej i medialnej w Polsce i Europie, ze szczególnym naciskiem na prezentacje projektów z Europy Centralnej, Południowej i krajów bałtyckich. W szczególności zapraszamy: producentów, scenarzystów, reżyserów, dystrybutorów, agentów sprzedaży, instytucje finansujące filmy, a także innych osób zainteresowanych kulturą dla dzieci.

Naszym celem jest aby Warsaw Kids Film Forum stało się miejscem łączącym branżę filmową zainteresowaną kręceniem dla dzieci z krajów zarówno w obrębie naszego regionu, jak i krajów, gdzie produkcja dla dzieci jest bardzo dobrze rozwinięta. Interesuje nas zarówno wymiar praktyczny – pomoc w znalezieniu koproducenta, dystrybutora czy festiwalu, jak i wymiar edukacyjny, pokazujący najnowsze trendy w filmie dla dzieci.

Więcej informacji na temat projektu warsawkidsff.pl