Wywiadówki

WYWIADÓWKA Z FILMEM W TLE

Jest to nowy cykl spotkań dla rodziców i opiekunów. Powstał z potrzeby żywych rozmów o filmach i tematach, które skrywa kinematografia i jednocześnie podkreślenia, że o filmach i różnych aspektach pokazywanego w nich świata rozmawiamy z dziećmi i młodzieżą. Taką mamy misję w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – skierowanych do uczniów comiesięcznych spotkań odbywających się w roku szkolnym.

Podczas Wywiadówek w kameralnej atmosferze będziemy oglądać premierowe filmy największych twórców współczesnego kina (m.in. Pedro Almodovar, Jim Jarmush, Martin Scorsese). Będzie to również okazja do zapoznania się z ludźmi, którzy od lat tworzą program edukacji filmowej dla waszych pociech.

 

Spotkania odbywają się w zamkniętym gronie. Obowiązują zaproszenia lub wcześniejsze zapisy.

___

kontakt i zapisy:
stella.skiba@nowehoryzonty.pl

PROGRAM

Center: Liam Neeson plays Father Ferreira in the film SILENCE SILENCE by Paramount Pictures, SharpSword Films, and AI Films

Milczenie, reż. Martin Scorsese
21.03.2017 o godz. 18:00

Gościem specjalnym, który wprowadzi nas w klimat filmu, będzie ks. Andrzej Luter, publicysta, doktor teologii ekumenicznej, współpracujący m.in. z kwartalnikiem „Więzi”, „Tygodnikiem Powszechnym” i magazynem „Kino”. Jak zwykle po filmie zapraszamy na drobny poczęstunek.