jury

JURY DZIENNIKARZY

 

paulina reinerPaulina Reiter – od lat tworzy Wysokie Obcasy – wcześniej jako redaktorka, od 2014 jako redaktor naczelna. Jest na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie, wie co piszczy w świecie kultury i sztuki.

 

 

jakub socha-1Jakub Socha –  krytyk filmowy i redaktor, kieruje działem filmowym Dwutygodnik.com. Publikował m.in. w Filmie, KINIE i Gazecie Wyborczej. Obecnie pracuje nad książką o Edwardzie Żebrowskim.

 

 

ludwika mastalerzLudwika Mastalerz – krytyczka filmowa i recenzentka gier video, łącząca perspektywę estetyczną z filozofią i kognitywistką. Pisała m.in. dla Dwutygodnika, Filmwebu, KINA, Ekranów, K MAGa, Pixela. Współautorka książek „Kino afroamerykańskie” (red. E. Drygalska, M.Pieńkowski) oraz „Holland. Przewodnik KP”.

 

JURY TWÓRCÓW

 

czekajKuba Czekaj – reżyser i scenarzysta krótkich metraży, które przyniosły mu szereg nagród na całym świecie i nadały przydomek jednego z najbardziej nagradzanych polskich reżyserów. Jego pełnometrażowe filmy – Baby Bump i Królewicz Olch – tylko to potwierdzają. Robi filmy o dzieciach nie dla dzieci.

 

anka sasnalAnka Sasnal – reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Wraz z mężem, Wilhelmem Sasnalem, tworzą kino artystyczne i niezależne. Ich najnowszy film został pokazany na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

 

 

grzegorz waclawekGrzegorz Wacławek – założyciel studia Animoon, reżyser i producent animacji. Pracował jako producent przy 60 filmach animowanych oraz jako producent krótkich etiud polskich i zagranicznych reżyserów.