Katputli

  • Reżyseria: Charmi Chedda
  • Rok produkcji: 1998
  • Kraj: Indie
  • Czas: 14 min
Dla dzieci w wieku: od lat pięciu5+ SEKCJA: Namaste - kino Indii
KATPUTLI Kuba

Vaiku to młody artysta-samouk, który pragnie nauczyć się sztuki lalkarskiej. Spotka na swojej drodze mistrza Katputli, jednak ten nie sprawi wrażenia przyjaznego nauczyciela… Na szczęście chłopiec będzie mógł liczyć na wsparcie bliskich zwierząt.

Film jest częścią zestawu Przyjaciel + Katputli – zestaw filmów krótkich:

Zestaw bajecznie kolorowych animacji, przybliżających bogatą kulturę i tradycję Indii. Bohaterami dwóch filmów są: nierozważna księżniczka (The Friend) i obdarzony artystyczną duszą chłopiec (Katputli). Czy dzieci z odległych zakątków świata przeżywają takie same przygody, jak my?

Podczas zabawy w ogrodzie nierozważna córka króla gubi swoją ulubioną lalkę, która wpada do stawu. Swoją pomoc oferuje jej uczynna żaba. Czy dziewczynka będzie umiała docenić nowego przyjaciela? A może okaże się on ważniejszy niż myślała? Na wsparcie bliskich zwierząt będzie mógł liczyć również Vaiku, bohater drugiego z filmów. Młody artysta-samouk, który pragnie nauczyć się sztuki lalkarskiej, spotka na swojej drodze mistrza Katputli. Ten jednak nie sprawi wrażenia przyjaznego nauczyciela. Zestaw filmów krótkich umożliwia spotkanie z wyjątkowym światem zachwycających strojów, barwnych dekoracji i pogodnej muzyki Indii.

Wyświetlany w kinach:

Grupy powyżej 10 osób obowiązuje wcześniejsza rezerwacja w kasie kina

ul. Kazimierza Wielkiego 19a - 21
tel. 71 78 66 566
ceny biletów: 14 zł bilet pojedynczy, 12 zł przy zakupie 3 biletów na 1 pokaz
Dni projekcji:
29.09.2018
Warszawa
KINO MURANÓW
ul. Gen. Andersa 5
tel. 22 635 25 29
bilety do zakupu online (www.kinomuranow.pl) lub w kasie kina
ceny biletów: 15 zł pojedynczy, 13 zł dla grup powyżej 10 osób
Dni projekcji:
30.09.2018