Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele

  • Reżyseria: Arne Lindtner Næss
  • Rok produkcji: 2013
  • Kraj: Norwegia
  • Czas: 74 min
Dla dzieci w wieku: od lat czterech4+ SEKCJA: Panorama
Casper_and_Emma_Best_Friends_001

Kacper i Emma najlepsi przyjaciele | Karsten og Petra blir bestevenner | dubbing

aktorski, 74 min
reżyseria: Arne Lindtner Næss
scenariusz: Line Grünfeld
zdjęcia: Dániel Garas
występują: Elias Søvold-Simonsen, Nora Amundsen
produkcja: Cinenord Spillefilm
Norwegia 2013

Zbliża się wyjątkowy dzień w życiu Kacpra – pierwsza wizyta w nowym przedszkolu. Jak go przetrwa? Pomoże mu w tym nieodłączny przyjaciel – pluszowy Leo i pewna odważna i rezolutna dziewczynka o imieniu Emma. Pierwszy dzień szybko okaże się udany, ale to dopiero początek niezapomnianych przygód.

Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele to ekranizacja bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt. Przygody dwójki przedszkolaków przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami to opowieść o przyjaźni, ale też o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków, takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów. Film zdobył nagrody publiczności oraz jury dziennikarzy podczas ubiegłorocznego Kina Dzieci.

Arne Lindtner Næss (ur. 1944) – z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio – seria filmów o przygodach Kacpra i Emmy.

 

Strefa rodzica:

Kacper i Emma_najlepsi przyjaciele ANALIZA PSYCHOLOGICZNA

paluszki_materiały do warsztatów