Albert w naszym przedszkolu

15 stycznia 2016 roku do kin wchodzi „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” – animowany film dla dzieci, którego dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Konkurs_albert-przedszkole

„Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” jest filmową wersją przygód bohatera znanego z serii książek Gunilli Bergström, wydawanych od kilku lat przez Wydawnictwo Zakamarki. Albert – najpierw przedszkolak, potem uczeń – jest ulubionym bohaterem literackim wielu dzieci na całym świecie.

Pragniemy zaprosić przedszkola do wzięcia udziału w konkursie „Albert w naszym przedszkolu”. Kierujemy go do wszystkich placówek przedszkolnych (publicznych i prywatnych). Przygody, radości i wyzwania przed którymi staje Albert, jego spojrzenie na otaczający świat, wzruszenia i pomysły są znane niemal każdemu dziecku. Tematy poruszane z książkach o Albercie mogą stać się inspiracją zarówno do ważnych rozmów, jak i dobrej zabawy w grupach przedszkolnych. Formuła konkursu dopuszcza dowolność w wyborze zajęć i aktywności, można zatem popuścić wodze fantazji i stworzyć np. teatrzyk będący inscenizacją ulubionych przygód Alberta; wystawę prac plastycznych; zorganizować krąg dyskusyjny, gdzie dzieci i opiekunowie będą rozmawiać na ważne wspólne tematy, połączony np. z zabawami ruchowymi; zbudować dom dla Alberta; zorganizować wieczór z hokus-pokus, czyli ze sztuczkami i magią. Macie inne pomysły? Świetnie! Zaskoczcie nas, czekamy na wszelkie propozycje.

Jury oceniać będzie Wasze działania na podstawie nadesłanego opisu (na stronę A4) oraz zdjęć (5-15 fotografii).

Aby zgłosić się do konkursu należy spełnić przynajmniej jedno z dwóch kryteriów: grupa przedszkolna powinna obejrzeć film „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” lub zorganizować wspólne czytanie wybranego tomu przygód Alberta.

Na Wasze sprawozdania czekamy do 29 lutego 2016. Najciekawsze działanie zostanie nagrodzone wielkim pluszowym Albertem, który trafi do zwycięskiego przedszkola! Będą też nagrody książkowe i filmowe dla kilku najlepszych przedszkoli oraz drobne upominki dla każdego uczestniczącego przedszkola.

Przedszkola mogą dokonywać rezerwacji grupowych na film w wybranym kinie w swoim mieście. Informacji o seansach można szukać na lokalnych stronach internetowych, na stronie www.kinodzieci.pl lub, w przypadku kin sieci Multikino, na www.multikino.pl.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w Regulaminie.
Albert w naszym przedszkolu – regulamin
Albert w naszym przedszkolu – załącznik_nr_1_formularz

 

Organizatorzy konkursu:

Festiwal Filmowy Kino Dzieci (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty),
Wydawnictwo Zakamarki

Partner konkursu:
Multikino