Powrót do listy aktualności

Jestem William w kinach od 7 czerwca

Jestem_William_6-590x368

O Filmie

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim nowe wyzwania. Mieszka ze swoim wujkiem Nilsem. Jego ojciec nie żyje, a matka jest niezrównoważona psychicznie. W szkole Wiliam nękany jest przez kolegę Martina i jego bandę, po uszy zakochany jest też w koleżance z klasy Violi. Wuj Nils przeszedł na wcześniejszą emeryturę i cały wolny czas poświęca na kupowanie i sprzedawanie rzeczy po korzystnej cenie. Niestety Nils przez swoją słabość do karcianych gier za pieniądze, zadłuża się na ogromną kwotę u  miejscowych  gangsterów.  William  postanawia  zacząć działać i udaje się na  rozmowę z  przywódcą  mafii, żeby  odroczył spłatę długu… Chłopiec  musi się  przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła mu wskazówki, jak wyjść z opresji.

NAGRODY I FESTIWALE: Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!: Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA) 2018, Festiwal Ale Kino!: Marcinek – Nagroda Jury Dziecięcego za Najlepszy pełnometrażowy film dla dzieci 2018, Festiwal Ale Kino!: Młode Koziołki – Jury Międzynarodowe – Nagroda za najlepszy Film pełnometrażowy dla dzieci 2018, Festiwal Ale Kino!: Nagroda Sieci Kin Studyjnych; najlepszy film 2018, Miedzynarodowy Festowal Filmowy BUFF: Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA) 2018, Filem’on Międzynarodowy Festiwal filmowy w Brukseli: Bella Brussela Award – Najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci 2018, Międzynarodowy Festiwal filmów dla dzieci i młodzieży Lucas: Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy 8+ w 2018, Miedzynarodowy Festiwal Filmów dziecięcych Oulu: Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (EFCA) za najlepszy film europejski 2017.

PRODUKCJA

Meta Film

PATRONI MEDIALNI

cjg24czas dzieci

filmweb

ladne bebe

miasto dzieci

 

 

 

OBSADA I INFORMACJE TECHNICZNE

Gatunek: komedia, familijny, aktorski, kraj: Dania, rok produkcji: 2017, wersja językowa: dubbing, czas trwania: 83 minut, kategoria wiekowa: 9+

reżyseria: Jonas Elmer

scenariusz: Kim Fupz Aakeson

zdjęcia: Eric Kress (DFF)

obsada:  Alexander Magnússon, Rasmus Bjerg, Amina Arrakha, Stinne Henriksen, Dorte Højsted, Amina Arrakha, Niels Martin Eriksen.

DYSTRYBUCJA

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

KONTAKT DLA PRASY:

Anna Szyrska
anna.szyrska@nowehoryzonty.pl

tel.: 532 117 086

Ewa Muszkiet

ewa.muszkiet@nowehoryzonty.pl

tel.: 608 430 487