3. FFKD – małe i duże filmowe podróże

Drodzy widzowie,

Po raz trzeci zabieramy Was w filmową podróż. Zawitamy do ponad trzydziestu kin, w których czekać na Was będą wyjątkowe filmy i towarzyszące im atrakcje.

W każdym z festiwalowych miast zaprezentujemy sekcję konkur­sową – osiem pełnych metraży, spośród których wybierzecie w gło­sowaniu publiczności ten najlepszy i przyznacie mu nagrodę Kwiatu Paproci. Konkurować o nagrodę będą animacje i filmy aktorskie. Nie­których bohaterów znacie już z książek, innych spotkacie po raz pierw­szy na premierowych seansach w Waszych kinach.

W tym roku wspólnie z Instytutem Francuskim zapraszamy Was do Francji. W sekcji filmów francuskich obejrzycie animacje – zarówno klasykę, jak i filmy współczesne – krótkie metraże ze słynnego studia animacji Folimage i pełne metraże, które zdobyły w ostatnim czasie uznanie na wielu festiwalach.

A jeśli marzy się Wam naprawdę daleka wyprawa, wybierzcie się z nami do Japonii. Przygotowaliśmy dla Was zestaw filmów studia Ghibli. Spotkacie znanego na całym świecie, pokrytego futrem niesa­mowitego sąsiada – Totoro i wielu, wielu innych bohaterów animacji mistrza Miyazakiego.

Podróżować będziemy również w sekcji krótkich metraży. Blisko dwadzieścia filmów z całego świata weźmie udział w kolejnym kon­kursie. Tym razem będziecie mogli głosować na ulubionego bohatera filmu krótkiego.

Wrócimy też do poprzedniej edycji festiwalu. W sekcji Panorama przypomnimy te filmy, które w ubiegłym roku zdobyły nagrody jury i największe uznanie publiczności.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was warsztaty plastyczne, seanse z muzyką na żywo, spotkania z gośćmi i konkursy. Mamy nadzieję, że spośród filmów i wydarzeń towarzyszących każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Życzymy wam udanych małych i dużych filmowych podróży,
Zespół Festiwalu Filmowego Kino Dzieci