Kino Dzieci.Pro

kino dzieci-pro

Warsaw Kids Film Forum – to międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów dla dzieci, w trakcie którego odbędzie się spotkania i warsztaty poświęcone scenariuszom i produkcji kina dla dzieci w Polsce i Europie.

W pitchingu weźmie łącznie 20 projektów z Polski i Europy, w tym 8 zespołów z programu Kino Dzieci.Pro.

Warsaw Kids Film Forum odbędzie się w dniach 27-29 września 2017 w Warszawie, w trakcie Festiwalu Kino Dzieci.

___

Kino Dzieci.Pro to program, którego celem jest wspieranie produkcji filmowej dla młodej widowni w wieku 4-12 lat. Wzorcem są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie rocznie powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci. Do programu Kino Dzieci.Pro zaproszone zostaną zespoły składające się ze scenarzysty i producenta wraz ze wstępnym pomysłem na film, który będą rozwijać na warsztatach poczynając od prostego synopsisu, poprzez pierwszą aż do drugiej wersji scenariusza (obejmującej około 90 stron). Równolegle do pracy nad scenariuszem, producenci opracowywać będą strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu. Warsztaty składają się z 4 sesji i konsultacji on-line.

Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (współpracująca m.in. z Larsem von Trierem, czy Urlichem Seidlem), Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. Mulan czy Pocahontas) i Ronald Kruschak (producent wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech).

W trakcie warsztatów wykłady oraz „case studies” poprowadzi również wielu gości (pisarzy, reżyserów, producentów, ekspertów marketingu filmowego, profesjonalistów z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej i agentów sprzedaży).

Organizatorem Kina Dzieci.Pro jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

___

Sesja I – ALE KINO Poznań – 29 listopada -4 grudnia 2016

Sesja II – Berlinale – 10-12 lutego 2017

Sesja III – Kino w trampkach Warszawa – 5-10 czerwca 2017

Sesja IV – Kino Dzieci Warszawa – wrzesień 2017