Kino Dzieci.Pro

kino dzieci-pro

 

Kino Dzieci.Pro to program, którego celem jest wspieranie produkcji filmowej dla młodej widowni w wieku 4-12 lat. Wzorcem są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie rocznie powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci. Do programu Kino Dzieci.Pro zaproszone zostaną zespoły składające się ze scenarzysty i producenta wraz ze wstępnym pomysłem na film, który będą rozwijać na warsztatach poczynając od prostego synopsisu, poprzez pierwszą aż do drugiej wersji scenariusza (obejmującej około 90 stron). Równolegle do pracy nad scenariuszem, producenci opracowywać będą strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu. Warsztaty składają się z 4 sesji i konsultacji on-line.

Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (współpracująca m.in. z Larsem von Trierem, czy Urlichem Seidlem), Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. Mulan czy Pocahontas) i Ronald Kruschak (producent wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech).

W trakcie warsztatów wykłady oraz „case studies” poprowadzi również wielu gości (pisarzy, reżyserów, producentów, ekspertów marketingu filmowego, profesjonalistów z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej i agentów sprzedaży).

Organizatorem Kina Dzieci.Pro jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Wkrótce ruszą zapisy do 3. edycji programu developmentowego Kino Dzieci.Pro

2. EDYCJA (2016-2017)

___

Sesja I – ALE KINO Poznań – 29 listopada -4 grudnia 2016

Sesja II – Berlinale – 10-12 lutego 2017

Sesja III – Konstancin Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS  – 27-31 maja 2017

Sesja IV – Kino Dzieci Warszawa

Warsztat scenariuszowy: 26-27 sierpnia
Warsztat pitchingowy: 23-24 września